Στα πλαίσια των δράσεων του Πολιτιστικού Προγράμματος «Χορευτικές Ταυτότητες» επισκέφτηκε το σχολείο μας η κα. Βασίλω Ιωάννου, δασκάλα  παραδοσιακών χορών, ηθών και εθίμων, π. Πρόεδρος και μέλος του Συλλόγου Ηπειρωτών Αγίας Παρασκευής «Ο Πύρρος». Η κυρία Ιωάννου,  στις δύο επισκέψεις που πραγματοποίησε στο σχολείο μας,  δίδαξε ανιδιοτελώς και με το δικό της γλαφυρό τρόπο παραδοσιακούς χορούς, υποστηρίζοντας τη διδασκαλία της με τα κατάλληλα μέσα και κερδίζοντας το ενδιαφέρον των παιδιών, των οποίων η ανταπόκριση ήταν θερμή. Την ευχαριστούμε από καρδιάς!

Επίσης, την Τετάρτη 18/1/2023 η πολιτιστική ομάδα «Χορευτικές Ταυτότητες» πραγματοποίησε την κοπή βασιλόπιτας και τα μέλη της αντάλλαξαν ευχές για «Καλή Χρονιά».

Οι υπεύθυνες του πολιτιστικού προγράμματος: Στεφανούρη  Μαρία ΠΕ02, Σαραντάκου Παρασκευή ΠΕ02.

xor 1  xor 2
 xor 3  xor 4