Την Τετάρτη 8-3-2023 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο Γυμναστήριο του 2ου ΓΕΛ Χαϊδαρίου για την βράβευση των σχολικών ομάδων που κατάκτησαν την  1η θέση στη Δ.Δ.Ε. Γ΄ Αθήνας στο πλαίσιο των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων.

Γι’ αυτό το λόγο και για την πρόκριση της ομάδας μας στην επόμενη φάση βραβεύτηκε η ομάδα καλαθοσφαίρισης αγοριών του σχολείου μας.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε από τη Δ/νση Φυσικής Αγωγής της Δ.Δ.Ε. Γ΄ Αθήνας και την οργανωτική επιτροπή Σχολικών Aθλητικών Δραστηριοτήτων Γ Άθήνας. Ευχαριστούμε τον  <<οικοδεσπότη >> της εκδήλωσης Καραγιώργο Γεώργιο υπεύθυνο Φυσικής Αγωγής Γ΄ Αθήνας. Στην  εκδήλωση παρευρέθηκαν η Δ/ντρια  Δ.Δ.Ε. Γ΄Αθήνας Κα Μακρή Δήμητρα , οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής και οι Δ/ντές των σχολείων που πρώτευσαν.

Στους μαθητές – αθλητές , στους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής  και στους Διευθυντές δόθηκαν βραβεία και αναμνηστικά διπλώματα. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με χορούς από τα Γυμνάσια 17ο Περιστερίου και 6ο Χαϊδαρίου και κεράσματα από την οργανωτική επιτροπή.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές της ομάδας μας  και στον γυμναστή τους.

Οι μαθητές μας:

• Αγγέλης Αριστείδης
  • Γαλανός Αντώνιος
  • Δαρκαδάκης Γεώργιος
  • Θεοδωρόπουλος Δημήτριος
  • Καραμπούλης Ερωτόκριτος
  • Κουμπούρος Ιωσήφ
  • Λαμπρόπουλος Ιάσωνας
  • Πολίτης Νικόλαος
  • Σαββίδης Σάββας
  • Σταθόπουλος Βασίλειος
  • Τσάκος Αλέξανδρος

Ο γυμναστής μας:

Παπουτσάκης Νίκος

Ο διευθυντής μας:

Παντελής Χρήστος

vrav1  vrav2

vrav3

vrav4  vrav5  vrav7
 vrav8  vrav9  vrav10

Η διοργάνωση των σχολικών πρωταθλημάτων  σχ.ετους 2019-20 τον Φεβρουάριο 2020 έχει σκοπό τη δημιουργία ευκαιριών για την ανάδειξη των ιδιαίτερων ικανοτήτων των μαθητών στον αθλητισμό, τη συνολική καλλιέργεια της προσωπικότητάς τους, τη συνέχιση της αθλητικής παράδοσης της χώρας μας καθώς και την εκπροσώπησή της σε διεθνείς μαθητικές αθλητικές συναντήσεις.

Μετά από πρόσκληση του γραφείου Φυσικής Αγωγής, το σχολείο μας συμμετείχε στη διοργάνωση Σχολικών Αγώνων Αθλοπαιδειάς Πετοσφαίρισης (βόλλευ)  με τεράστια επιτυχία σημειώνοντας την μεγαλύτερη διάκριση που έχει πετύχει το σχολείο μας, τα κορίτσια στο ΒΟΛΛΕΥ   κατέκτησαν την Α΄ θέση  μεταξύ όλων των Λυκείων της Γ ΑΘΗΝΑΣ  και συνεχίζουν προς τον τελικό όλων των Λυκείων της  Αθήνας και όλης της Ελλάδας.

Επίσης μεγάλη διάκριση πέτυχαν τα αγόρια στο ΒΟΛΛΕΥ κατακτώντας την B΄θέση μεταξύ όλων των Λυκείων της Γ ΑΘΗΝΑΣ , επίσης οι μαθητές μας συμμετέχουν και  στους αγώνες μπάσκετ και ποδοσφαίρου.